ADBLUE TAMİRİ VE İPTALİ


Tır ve kamyonlarınızın  adblue tamirini ve adblue iptalini garantili bir şekilde yapıyoruz. Nox emisyonunu azaltan özellikle ağır vasıtaların kullandığı toksik olmayan çözümdür.

Avrupa’nın zorunluluk şartları göz önünde bulundurulduğunda ve Mercedes gibi büyük markaların desteklediği yakıt türüdür. Peki neden kullanılmakta bu kadar zorluk çekiliyor? Veya neden kullanılmak istenmiyor gibi sorularda tüketicinin çıkarları göz önünde bulundurulmaktadır.

Tüketici yani ağır vasıta sahibi kişiler, filolar, lojistik firmaları, inşaat sektöründeki firmalar ağırlıklı olmak üzere kamyon, tır, otobüs kullananlar ve ya barındıran tüm firmalar için geçerlidir. Adblue sistemi Euro 4, Euro 5, Euro 6 model araçlarda kullanılan bir sistemdir. Bahsettiğimiz firmalar ve sektörleri için adblue yakıtı iptal ettirmek karlı ve avantajlı duruma geçmek anlamına gelmektedir.

ADBLUE OLMAZSA NE OLUR ?

Adblue sistemi kullanan Euro 4, Euro 5, Euro 6 araçlarında adblue deposunda adblue yakıtının bittiği durumlarda araçta uyarı ve hatalarla karşılaşırsınız. Aynı zamanda aracınız Euro 1 seviyesine düşerken performans / çekiç gücünde ciddi boyutlarda düşüş gözlemlersiniz. Buda mevcut yaktığınız mazot seviyesini daha fazla kullanmanıza ve ciddi boyutlarda yakıttan zarar etmeniz anlamına gelir. Yani hem daha çok mazot yakarsınız hem de aracınızın performansı düşer. Bu hatalara ve düşüşlere neden bir diğer nokta da Adblue Arızasıdır.  Bu nedenle adblue sistemini aracınızın görmesi ve düzgün çalışır halde olması gereklidir tüketicilerin adblue neden kullanılır ve adblue olmazsa ne olur sorularına bir cevap olarak nitelendirilmektedir.

ADBLUE ARIZALARI

Uzun yol yolcuları ve bir den fazla ağır vasıta aracı olan firmalar bilir Adblue sisteminin ne kadar çok arızalandığını. Euro 4 ve Euro 5 araçlarda daha çok rastlanan adblue arızası sorunları büyük sorunlara neden olmaktadır. Araçların performansları düşer , yakıtı daha fazla kullanılması gibi maddi ağırlıklı zararları bulunmaktadır. Adblue arızası oluştuğunda aracınız hata vererek sizi uyarır bu durumda aracınız Euro 5 , Euro 6 seviyesinde Euro 1 seviyesine kadar düşer ve sıkıntılar yaşarsınız. Peki adblue arızaları neden oluşur ? Yakıttan dolayı oluşan sorunlar olabilir , sistemsel olarak adblue hatası alabilirsiniz , adblue tanklarında oluşan , bunun gibi beklenmeyen bir çok hata ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Sorunun anlaşılması ve adblue tamiri yapılması için yetkili bir servise gitmeniz gerekecektir bu da aynı zamanda size ek maliyetler oluşması demektir.

ADBLUE TAMİRİ VE ADBLUE İPTAL ETME

Adblue sistemini tamir etmenin ve iptal etmenin belli yolları mevcut eski dönemlerde geçici olarak tamiri direnç kabloları ile sağlanmaktaydı fakat günümüz de adblue tamiri için üretilen yepyeni çözümler mevcut. Firmamız adblue sistemini rahatlıkla iptal edebilecek ve adblue arızası ile karşılaşma durumunuz “sıfıra” inecektir. Adblue emulator sayesinde cihaz adblue sıvısını %80 ‘de tutacak aynı zamanda sistem beynine gönderdiği sinyal sayesinde adblue sisteminin sorunsuz çalıştığını iletecektir. Böylelikle aracınız performanstan düşmeyecek ve sıvı yakıt almak durumunda kalmayacaksınız.